“Шляхом служіння Св. Зигмунда”. Виставка студентських робіт ЛКДУМ ім. І. Труша

28 червня за участі Його Ексцеленції Архієпископа Митрополита Львівського Мечислава Мокшицького відбулось урочисте відкриття виставки студентських робіт Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша “Шляхом служіння Св. Зигмунда” з нагоди 100-ї річниці з дня смерті Св. Зигмунда Гораздовського, засновника Згромадження сестер Св. Йосипа.

Місцем невтомної любові до ближнього, активної душпастирської й харитативної роботи для о. Зигмунда Гораздовського (1845 ─ 1920) був Львів, де за його ініціативи було засновано ряд доброчинних інституцій: Дім добровільної праці для жебраків, Дешева кухня, Заклад для невиліковно хворих та одужуючих, Інтернат Св. Йосипа і Заклад Дитятка Ісуса для одиноких матерів та покинутих дітей. Допомагали в роботі цих установ небайдужому отцю Францисканки третього світського ордену. 1884 року для них о. Зигмунд подбав про затвердження церковною владою Згромадження сестер Св. Йосипа.

Доля Св. Зигмунда, його жертовна праця на благо вбогих та принижених задля полегшення їх терпіння й допомоги у спасінні душ, велика доброта і лагідність, вірність Богові й обраному шляху сьогодні мають сумлінне та методичне продовження в служінні бл. 500 сестер в 11 країнах світу, які не відступають від харизми свого Отця Засновника.

Пам’ятні місця, пов’язані з 40-річним періодом служіння “Священника жебраків та Отця убогих” у Львові, зафіксували на полотні й папері студенти різних відділів ЛКДУМ ім. І. Труша з ініціативи ГО “КонтрФорс”.

Автори робіт: Білик А. (художній розпис), Войтків О. (художній розпис), Корнелюк Ю. (художній розпис), Крисюк М. (художній розпис), Кук Д. (художній розпис), Проць В. (графічний дизайн), Самкова О. (скульптура) та Ярмоловська М. (дизайн архітектурного середовища).

Щиро запрошуємо оглянути виставку!

Вхід вільний.

Анна Легедза,

мистецтвознавець, викладач

artcollege.lviv.ua