ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА

дерево

 

ВІДДІЛ
ХУДОЖНЬОГО ДЕРЕВА

Голова циклової комісії
художнього дерева:
 Деленкевич Павло Мирославович
Спеціаліст другої категорії

викладачі:
Стельмах Богдан Михайлович    
Стельмах Денис Богданович
Яворський Ігор Йосипович
(навчальний майстер)

 

Дипломні роботи 2011-2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На  базі  Львівської  школи рисунку і моделювання за рескриптом Міністерства віровизнання й освіти в березні 1882 року було відкрито перший фаховий відділ – різьблення (сницарство), художнього меблярства і токарства, що визначило нову назву школи «Школа артистичного промислу».  У школу був спрямований досвідчений, обдарований учитель, а згодом відомий професор Юлій Белтовський, який очолював художню обробку дерева з 1885 до 1915 року.
Широку педагогічну і творчу діяльність розгорнув Ю.Белтовський у співпраці з видатним архітектором і другим директором школи З.Горголевським.
Школа в осінній час традиційно організовувала в залах міської ратуші звітні виставки учнівських робіт. Широку професійну діяльність відділ різьбярства, художнього меблярства і токарства виявив під час будівництва Львівського міського театру під керівництвом провідних архітекторів і оздоблювачів.
Розвиток художньої культури, будівельний бум, що тісно був пов’язаний з сецесійним рухом в Галичині, на переході століть створили сприятливі умови для виникнення будівельних фірм, які енергійно очолили архітектори І.Левинський, Ю.Захарієвич, О.Лушпинський, Є.Нагірний та інші, що дало можливість задіяти до роботи випускників відділу на будівництві багатьох будинків Львова і усього прикарпатського краю.  
За останні десятиліття поступово зміцнено  матеріальну базу відділу, удосконалено програми підготовки фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


artcollege.lviv.ua